Selvi Atıcı ile Röportaj

Şubat gerçekten sürprizlerle dolu bir ay olacak Nemesis okurları için.

İlk sürprizimiz, uzun zamandır beklenen bir roman. Gitme.

Selvi Atıcı, Kayıp Şehir’den hikâyeler anlatmaya devam ediyor. Kısa bir süre sonra kavuşacağınız Gitme, birçok duyguyu en derinden hissederek okuyacağınız bir roman olacak.

Ön okuma pazartesi günü blogda. Bugünse Selvi Atıcı’yla yapılmış röportaj sizlerle…


Keyifli okumalar.

* * *


-Bize kendinden bahseder misin Selvi? Romanlarını bayılarak okuduğumuz Selvi Atıcı’nın bir günü nasıl geçer?
*Evli, iki çocuk annesi bir ev hanımıyım. Hayatı olduğu gibi, anıyla yaşamayı seven biriyim. Diğer ev hanımlarının olduğu gibi benim bir günüm de çok yoğun geçer. Fakat köy yaşamı süren bir insan olduğum ve çok fazla hayvanım olduğu için benim günlerim iki kat yoğun geçiyor. Sabahları çok erken kalkıp, kahvemi içerken fazla mesai yapan hayal gücümün her gördüğünü bir şekilde defterime geçirmeye çalışırım. Ardından da hızlı bir tempoyla çocuklarım, ev işi, yemek derken günün nasıl geçtiğini anlamam. Ama gecelerim mutlaka kendime ait olur. Kitap okumak, yazmak, kurgularımı geliştirmek… Her ne yapıyorsam mutlaka müzik eşliğinde yapar ve günümü sonlandırırım.

Nemesis Kitap On Air


Herkese merhaba,
Şu an bu yazıyı okuyorsanız, aynı ailedeniz demektir. Bizi birleştiren şey okuma tutkumuz. Hayal gücüne olan hayranlığımız ve edebiyat aşkımız.

Başka dünyaların kapılarını okuyarak aralamanın tadını hepimiz biliyoruz. Bu vazgeçilmez bir yaşam kaynağı. Ancak en az onun kadar vazgeçilmez olan bir şey daha var: okuduklarımızla ilgili bir şeyler paylaşmak.

Her gün onlarca yeni kitap yayınlanıyor. Bazen bu kitaplarla ilgili daha detaylı bilgilere, fikirlere ihtiyaç duyabiliyoruz. On Air fikri de tam olarak bu noktada doğdu zaten.

Sizlere sunduğumuz kitaplarla ilgili düşüncelerimizi birinci ağızdan anlatmak istedik. Hatta meraklısı için, yazarlarla yapılmış röportajları, kitapların ön okumalarını, güncel haberleri de paylaşırız diye düşündük. Eğlenceli bir platform olacağını umuyoruz.

Nemesis Kitap’la ilgili her şey burada olacak. 
Hem de en güncel haliyle. 
İlk bizden duyun diye…


BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI